30 let na trhu a firemní slogan Kvalita, která přesvědčí podtrhuje naší představu o vaši spokojenosti.

Česká likérka

Likérka byla založena v roce 1992, jako sdružení tří fyzických osob s vystudovaným oborem ekonomie, nebo farmacie a sortiment tvořily pouze bylinné likéry. Právě od bylin (herba) a alkoholu (alko) bylo odvozeno jméno likérky – sdr. HERBA ALKO. V roce 1994 přešla likérka ze sdružení na společnost s ručením omezeným.

Historie

Původní sortiment – FERNET Alpina, MARIANA, AGRIMONA a sladké likéry KIWI a BANANA se rozšířil o populární VODKU Region, Slezský RUM a COCO BAY – kokosový likér.
V průběhu roku 1996 se ve spolupráci s Divadelní agenturou ECHO a Žižkovským Divadlem Járy Cimrmana v Praze začala vyrábět CIMRMANOVA HYGEA HOŘKÁ. Sortiment se dále rozšířil o klasické výrobky jako REŽNÁ lihovina a PEPRMINTOVÝ likér. Mezi výrobky vyšší třídy se zařadil Liqueur de GRIOTTE – pravý, který obsahuje pouze přírodní přísady i barviva a velice oblíbená Albánská BOROVIČKA s pravým destilátem z albánských jalovčinek.

Rozšířením sortimentu se zvýšila produkce, byla zakoupena nová adjustační technologie, a v roce 1997 došlo k přestěhování výroby a sídla firmy do obce Štítina. Sortiment se rozšířil o MERUŇKA originál, BOROVIČKA Průtahová neboli žlutá.

Počátkem roku 2003 jsme uvedli na trh absolutní novinku – revoluční rum s pravým karamelem – CHE GUEVARA, který výrazně předčil naše očekávání. V roce 2010 jsme k originálu přidali dvě nové verze – Negro 60% a Rosso 30%.

Rok 2013 pro nás představoval výraznou obměnu výrobní technologie. Instalovali jsme nové nerezové nádrže, ve kterých naše lihoviny před adjustací zrají a výrobu rozšířili o dvě automatické plnící linky. Sortiment se rozrostl o Spirit of Jack Sorrow a zcela přepracovanou obalem i obsahem Cimrmanovou Bylinnou.

V roce 2015 jsme se stali výrobci bylinného likéru nesoucí název Sloní moč. Tento likér vyrábíme podle specifických požadavků Zoologické zahrady Praha.

Píše se rok 2016, ve kterém plníme první láhve jedinečné Navrátilovy Slivovice. Dnes, díky mimořádné kvalitě, již najdete v nápojových lístcích předních českých barů, restaurací a hotelů.

Na podzim roku 2017 rozšiřujeme řadu Che o Elixiro. Základ tvoří bílý rum, původem z Dominikánské republiky, macarát rozinek Sultana, a pravý karamel, který spojuje celou řadu Che. Sladkou chuť zvýrazňuje Cognac a kapka vanilky.

Od května 2018 vstupujeme do Žabky – sítě prodejen potravin v Čechách, zejména pak v Praze a Středočeském kraji.

Závěrem roku 2019 uvádíme na trh PLATONICO Elixir. Sladký rumový likér z třtinového destilátu. V říjnu 2020 rozšiřujeme řadu Platonico o pomerančový likér PLATONICO Naranja a rum PLATONICO Nero.

Kvalita

Od samého počátku výroby klademe nejvyšší důraz na kvalitu našich výrobků. Vybíráme jen ty nejlepší vstupní suroviny od renomovaných dodavatelů, pouze obilný velejemný líh, naše lihoviny před adjustací zrají po dobu čtyř až osmi týdnů (dle charakteru výrobku). Samozřejmostí je laboratorní analytická kontrola každé šarže.

Certifikovaná výroba

Likérka prošla hloubkovým auditem ze strany Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Kritérii auditu bylo Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) o hygieně potravin, obecné zásady a požadavky potravinového práva a postupy týkající se bezpečnosti potravin. Závěrem auditu je potvrzení o používání systémových opatření, vycházejících ze zásad HACCP, na základě kterých jsme certifikovaný výrobce bezpečných potravin.

Technologie

Mezi klíčové suroviny patří kvalitní voda. Ta, která je ve všech našich výrobcích, pramení v srdci Hrubého Jeseníku. Nákladným procesem demineralizace vodu dále upravujeme na křišťálově čistou, kdy kvalita dosahuje hodnot do 5 ms.

Ekologie

Likérka je zapojena do Systému sdruženého plnění EKO-KOM o zpětném odběru a využití odpadů z obalů, je držitelem Zeleného bodu a pro komunikaci disponuje elektronickým systémem EDI.

Lidé

Jedním z největších přínosů jsou lidé. Od založení má likérka stále stejné majitele, nebo rodinné následovníky a každý zodpovídá za svůj pilíř, na kterém likérka stojí – Výroba / Provoz / Obchod. Našim cílem je nejen spokojenost zákazníků, ale také budování pevných vztahů s dodavateli i odběrateli. Vážíme si každého dobrého partnera.

Sortiment a výroba

Výrobu rozdělujeme na klasické lihoviny a prémiové značky, které máme registrované a chráněné Úřadem průmyslového vlastnictví a jsme jediní oficiální výrobci. Dále vyrábíme zakázkové lihoviny i likéry, podle konkrétních zadání, nebo představ zákazníka.

Reference

Z převážné části zásobujeme (gastro a maloobchodní prodejny) prostřednictvím velkoobchodů. Likérka má vybudovanou síť velkoobchodů, se kterými aktivně spolupracuje a upevňuje tento obchodní segment.

Mezi naše partnery patří zejména: Adam + Astur + Babák + Benstar + Boby + Boxservis + Brabec + Čas +CTC + Dios +Dos Fit + Efios + Elko + GG Tabák + Hyveco + Jaso + JIP + JK Drinks + Jona Drinks + Juska nápoje + Keška FM + Lašen + Lesko + LM nápoje + Maneo + Master Drinks + Mgr. Šebestová + Paar + Peal + Prymus-MIX + Qanto + Rojal + Stramis Drinks + SvaNi + Teko + Tempo + Torel + Traffic + Tvin + Vavřík + Va&Ja + Věžička + Vrtal + WineLife a další regionální zástupci...

Dodáváme do řetězců Tesco Stores, Globus, Makro, Billa a Žabka.

 

Makro Cash & Carry ČR je našim partnerem zejména pro posílení v segmentu gastra.

Vítejte u Herbalka