Cimrmanova Bylinná

Kvalitní bylinný likér dle původní receptury z macarátu bylin a kořínků, pramenité vody, jemného lihu a třtinového cukru. Zraje v sudech po dobu několika měsíců. Likér vyniká sladce hořkou chutí a vůni po Anýzu, působí blahodárně na zažívání i nervovou soustavu. Vyrábíme ve spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana v Praze, prodeje přispíváme Nadačnímu fondu Slunce pro všechny.

Receptura a kvalita

Poté, co se Jára Cimrman vrátil ze Severního pólu, ležel upoután na lůžko, diktoval své paměti a léčil se teplými bylinkovými obvazy. Když se jeho zdravotní stav zlepšil natolik, aby mohl vycházet i ven, rozhodl se, že bude bylinné léky užívat vnitřně. Mistr nebyl sobec a dával ochutnávat, nápoj byl přijat s nečekaným úspěchem a stal se vyhledávanou specialitou.

Protože však nebyl schopen výrobu bylinné ve větším množství financovat, vydal se do malého, tehdy ještě neznámého lihovaru v Karlových Varech. Jeho majitel ho sice vyslechl, odkoupení receptu však odmítl, ale trochu nepřesně si jej zapamatoval. Járu Cimrmana to však neodradilo, vydal se do Bavor a tam konečně k výrobě došlo. S bavorskými lihovarníky se však záhy rozešel, neboť zásadně nesouhlasil s tím, že chtěli cukr nahradit karamelem. Cimrman tímto pomohl k vzniku dvou celosvětově známých likérů.

Poté, co se v liptákovské pozůstalosti našla truhla Járy Cimrmana s recepturou a poznámkou: A toto je můj bylinný likér! J.C., byli jsme osloveni, abychom likér znovu uvedli do života.

Obsah alkoholu:

35%

Bar & Obchod

Nejlépe vychutnávat na sloním hřbetu s jedním ledem a v libovolném množství.

Dostupné v Globus, Makro, regionálně Billa a u dalších nezávislých prodejců.

 

Seznam Prémiových značek