Navrátilova slivovica

Navrátilova pálenica

Pálenici kraluje Radek Navrátil, který je 4. generací majitelů a páleničářů Navrátilovy Pálenice. Pálí celý život. Oba synové, Adam a David, jeho nástupci, mají na starost chod pálenice. Tyto tři Navrátily najdete, kdykoliv zavítáte do pálenice.

Slivovica ze Zlína

Všechno je v rámci jedné rodiny. Všichni, kdo kdy pálili slivovicu v naší pálenici, byli v přímé linii – synové. Dokonce i když jsme vybírali někoho, kdo za celou Navrátilovu Slivovicu dá ruku do ohně, vybrali jsme majitele likérky HerbaAlko ze Štítiny, který díky tomu, že má vybavení a složenou kauci, nám může slivovici stočit a samozřejmě je to naše nejbližší rodina.

Od začátku do konce – od trnek, přes kvas, až po lahev – je v našich rukách.

50%

Tradice a kvalita

Naše rodina provozuje pěstitelskou pálenici už 95 roků. Zkušenosti pěti generací, ty nejlepší české a moravské trnky vypálené poctivou metodou na dřevě Vám tak předkládáme v nádherné lahvi, abyste mohli ochutnat kousek stoleté tradice.

U nás v pálenici se držíme tradičních postupů, tak, jak naši pradědové a dědové. Slivovici vyrábíme dvojitou destilací. První surovinový kotel má objem 250l. Druhý tzv. rektifikační kotel je na 100l. Pomalou destilací, kdy 250l kvasu se pálí nejprve 1,5 hodiny v kotli surovinovém, se potom v menším rektifikačním přepaluje rovněž 1,5 hodiny. Touto pomalou a precizní destilací vzniká kvalitní slivovice. Pod oběma kotli se topí dřevem. Za kvalitu ručíme svým jménem už téměř 100 let a jsme na to patřičně hrdí. Známkou toho, že to děláme dobře je to, že se k nám pěstitelé vrací a to rovněž několik generací.

navratilovapalenica.cz

Seznam Prémiových značek